Szanowni Państwo!
Los nieoczekiwanie stworzył dodatkową dramaturgię dla głównego materiału tego wydania. Śmierć księcia Filipa, małżonka brytyjskiej królowej Elżbiety II, ponownie wznieciła światowe zainteresowanie losami tej monarchii. Poprzednim wydarzeniem, które zwróciło na nią uwagę, był wywiad Meghan Merkle i jej męża księcia Harry’ego, którzy „wypowiedzieli pracę” w zespole królewskim i przeszli na własny rozrachunek. Kulminacją operacji, jaka od miesięcy budziła zainteresowanie mediów, był wywiad przeprowadzony z tą parą przez gwiazdę amerykańskiej telewizji Oprah Winfrey. Wydarzenie wywołało krótkotrwałą sensację, ale nie zachwiało brytyjską monarchią. Jest ona silnie osadzona w mentalności Brytyjczyków, w której, przez współczucie dla królowej po tej bolesnej stracie, pozycja monarchini została dodatkowo umocniona. Służy ona narodowi od 74 lat, jest wzorem taktu, wysokiej klasy i patriotyzmu. Brytyjczycy przeżywający trudny okres w swojej historii wiele jej zawdzięczają. Co zresztą codziennie okazują.
Były minister sprawiedliwości prof. Zbigniew Ćwiąkalski pisze o sile sprawiedliwości, do której tęsknimy i która zbyt rzadko jest obecna w naszej rzeczywistości. Szkoda, że nie mamy autorytetu rangi brytyjskiej monarchini do przypominania, że państwo z zachwianą sprawiedliwością jest słabe i niewydolne.
W sytuacji niepewności jutra, którą odczuwa mnóstwo Polaków, trzeba mądrze i odpowiedzialnie gospodarować swoimi pieniędzmi. Inwestycja w nieruchomości wydaje się rozsądnym i bezpiecznym ruchem. Zakup tak sprawdzonego nośnika wartości jak diamenty również trzeba brać pod uwagę.
Artykuł o Tigerze Woodsie podpowiada, że trzeba bardzo mądrze gospodarować osiąganymi sukcesami i skutecznie się bronić przed zawrotem głowy, jakie przynoszą. Zaniedbanie tego oznacza nieszczęście.
Przypominamy o prenumeracie „High Living” w formie drukowanej bądź online. Każda wersja magazynu dostarcza porcję interesujących, często pouczających informacji. Bądźcie Państwo z nami.
Życzę zdrowia i dobrych nastrojów
Tadeusz Jacewicz