Numer 71

Szanowni Państwo!
Prowadzone są próby tzw. samochodów autonomicznych, które, ustnie poinstruowane, będą wozić pasażerów tam, gdzie sobie tego zażyczą. Dla pewnej niezwykle ekskluzywnej i piekielnie drogiej grupy aut trzeba będzie jednak koniecznie mieć kierowców. I to wyszkolonych, niemal z umiejętnościami pilota. Prowadzenie hipercars z szybkością ponad 400 km/godz. wymaga bowiem takiej wiedzy o aerodynamice, o jakiej zwykli kierowcy mają nikłe pojęcie. Trudno zdecydować, czy te mutanty to jeszcze samochody, czy zapowiedzi przyszłych konstrukcji, zarówno jeżdżących po drogach jak i latających.
Piszemy dużo o pieniądzach. Legendarny inwestor Warren Buffett opowiada, że nie ma magicznych formuł inwestowania. Podstawą jest spokój, mocne nerwy, długofalowość i uśmiech. Zdaniem „wyroczni z Omaha”, jak go nazywają, warto wspierać uczciwe firmy tworzące potrzebne wielu ludziom towary i usługi. Nie zna słowa „spekulacja” i pewno dlatego od przeszło 70 lat jest niedoścignionym mistrzem zarządzania gigantycznymi kwotami pieniędzy. Podobnymi sumami operuje czarna sfera światowych finansów, w której krzyżują się wielkie nazwiska biznesu, polityki, filmu, sportu zewsząd, gdzie gigantyczne pieniądze stykają się z przestępczą biegłością w ich ukrywaniu. Powstał ukryty przed ingerencją władz czy mediów „moneyland”, świat nikczemnych ludzi i ich brudnych interesów. Nikt nie wie, jak ograniczyć rozrost tego bagna. I nikt się specjalnie do tego nie spieszy.
W numerze znajdziecie Państwo różne sugestie, jak radzić sobie ze stresem. Nie trzeba dodawać, że lektura „High Living” nie tylko zaciekawia, ale i łagodzi stres, uspokaja. Prenumerata wersji papierowej lub elektronicznej dobrze temu służy. Z kolei zakup książki „Zwycięstwo” dla siebie i na prezenty to uczczenie wielkich zdarzeń sprzed 30 (wybory z czerwca 1989) i 40 (powstanie „Solidarności”) lat. Zróbcie to dla siebie i dla przyszłych pokoleń.
Przyjemnej lektury i wszystkiego najlepszego


71-samsung
71-sofitel